Dijital Pazarlama Nedir?

Share

Dijital pazarlama günümüz teknolojik dünyasında , geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve arzu edilen bir pazarlama yöntemidir. Ürün ve hizmetleri elektronik ortamda tanıtabilirsiniz. Dijital pazarlama yöntemi, bir şirketin veya markanın dijital ortamda pazarlama sürecinin adıdır. Günümüzün en yeni ve en gelişmiş açık pazarlama yöntemidir.

Dijital pazarlama çalışmaları ile hızlı bir şekilde satış arttırılabilmektedir. Çalışmalar sırasında SEO, SEM, Google Ads, Facebook Ads, E-posta pazarlaması gibi bir çok farklı alandan faydalanabilmektedir. Bu yöntemleri etkili ve doğru olarak kullanmak oldukça önemlidir. Algoritma değişikliklerinin sıklıkla takibi sağlanmalı ve reklam optimizasyonları yapılmalıdır.

Dijital pazarlama yardımıyla, reklamın başarı oranını ölçmek için pazarlamanın hemen hemen her yönünün yatırım getirisini ölçebilir ve analiz edebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Nerelerde Kullanılır?

Üretilen İçeriklerde (Web siteleri ve blog gönderileri, infografikler, webinarlar, kısa videolar, E-kitap, online broşür ve kataloglar)

Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarının gönderileri ve reklamlarında

Google Ads reklamlarında

E-posta bültenlerinde

Affiliate marketing denen satış ortaklığında

Online PR ve inbound pazarlama çalışmalarında kullanılır

Dijital Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Ölçülebilir

Hedef kitle seçilebilir

Tüketiciyle iletişime geçilebilir

Tüketici bilgileri elde edilebilir

Re-marketing yapılabilir

Okumaya Devam Edin...

Son Blog Yazıları

Dijital Pazarlama Ajansı İstanbul

Dijital Pazarlama Nedir?

1 Aralık 2022

Dijital pazarlama günümüz teknolojik dünyasında, geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve arzu edilen bir pazarlama yöntemidir.

image

Seo Uyumlu İçerik Nedir?

2 Aralık 2022

Yazdıklarınız tamamen özgün olmalıdır. Yani yazdıklarınız tamamen sizin kaleminizden çıkmalı, başka bir yerden kopyala/yapıştır olmamalıdır.

image

SEM Nedir?

2 Aralık 2022

SEM (Search Engine Marketing) ücretli bir şekilde arama motorlarında en üst kısımda sponsor link veya sağ tarafta çıkan sponsor link olarak çıkartmaktadır.