SEM Nedir?

Share

SEM (Search Engine Marketing) internette görünür olmanın yollarından birisidir. Ücretli bir şekilde arama motorlarında en üst kısımda sponsor link veya sağ tarafta çıkan sponsor link olarak çıkartmaktadır.SEM PPC reklamları olarak da bilinir. SEO gibi SEM'in birçok avantajı vardır. İş dünyasında veya başlangıçta yeniyseniz, arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmede SEM yöntemine başvurabilirsiniz.

SEM son yıllarda internette oldukça tanınan bir terim haline gelmiştir.SEM ile kısa sürede reklam metni hazırlanabilir ve yine kısa sürede reklamınızı tüm dünyaya sunabilirsiniz. Yüksek sayıda müşteriler kazanıp, satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizi istediğiniz ölçüde belirler ve arama motorlarında sitenizin reklamını yayınlayabilirsiniz.

SEO ve SEM arasındaki farklar


Seo ve sem arasındaki farkları belirleyen özellikler ikisinin de web site üzerindeki sonuçlara farklı etkilerde bulunmasıdır. Seo ile web sitelerin arama motorlarında optimize edilmesi sağlanır. Özgün ve belirli kelimelerle diğer web sitelerin içeriklerinden farklı içerikler oluşturarak, etiket kelimeler oluşturulur. Böylece web sitesindeki içerik yazıları hem özgün olur hem de sürekli güncellenerek web siteni üst sıralara taşınmasını sağlar. Seo, sem optimizasyonuyla da kullanılabilir fakat ikisinin de işlevleri farklıdır. Sem arama motoru pazarlama alanlarında kullanılır. Sem, reklam ve tanıtım kampanyalarında reklamların daha çok gösterilmesini sağlayan bir optimizasyondur.

SEM arama yerleşimleri bir “Reklam” adı içerir.

SEM arama sonuçlarında reklam uzantıları var.

Bir kullanıcı SEM sonucunu her tıkladığında ödeme yaparsınız.

SEM sonuçları net bir hedef kitleye gösterir.

SEM’in etkisi hemen. SEO zaman alır.

SEM’le daha taktiksel ve hızlı hareket edilebilir.

SEO, SEM’den daha yüksek bir tıklama oranına (TO) sahiptir.

Okumaya Devam Edin...

Son Blog Yazıları

Dijital Pazarlama Ajansı İstanbul

Dijital Pazarlama Nedir?

1 Aralık 2022

Dijital pazarlama günümüz teknolojik dünyasında, geleneksel medyaya göre daha avantajlı ve arzu edilen bir pazarlama yöntemidir.

image

Seo Uyumlu İçerik Nedir?

2 Aralık 2022

Yazdıklarınız tamamen özgün olmalıdır. Yani yazdıklarınız tamamen sizin kaleminizden çıkmalı, başka bir yerden kopyala/yapıştır olmamalıdır.

image

SEM Nedir?

2 Aralık 2022

SEM (Search Engine Marketing) ücretli bir şekilde arama motorlarında en üst kısımda sponsor link veya sağ tarafta çıkan sponsor link olarak çıkartmaktadır.